Martı Pansiyon Milas Ören

Yamaç Paraşütü

Ören’de Yamaç Paraşütü

Milas’ın benzersiz doğasını göler önüne seren Alatepe, her ne kadar küçük bir köy yerleşkesi olsa da paraşüt yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği yerlerden biridir.Ören beldesinde yüksekliği 640 m. olan Kocadağ zirvesinde paraşüt atlama pistinden yılın on iki ayı yamaç paraşütü sporu yapılmaktadır.

Sıcak hava türbülansının tek taraflı ve güçlü olması kaza riskini en aza indirmekte ve paraşütçünün atlama pistinden yaklaşık 1000 metre daha yükselmesine olanak sağlamaktadır. Ayrıca bu özellik paraşütçünün (dünyada diğer yamaç paraşütü yapılan dağlarda olmayan) atladığı piste tekrar inebilmesini sağlamaktadır. Dünyadaki diğer dağlarda bulunan yamaç paraşütü pistinden atlama yapan profesyonel paraşütçüler havada en fazla 2 ila 2,5 saat kalabilmekteyken, Ören’in Kocadağ’da bulunan yamaçlardaki sıcak hava türbülansının düzenli olması nedeniyle 7 ila 8 saat kalabilmektedir.

Paraşüt Tepesi’nin müthiş bir manzarası vardır. Tüm Milas Ören ayaklarınızın altında olur. Tepeye çıkarken yanınıza fotoğraf makinenizi mutlaka almalı ve bu doğal manzarayı ölümsüzleştirmelisiniz. Sonrasında büyük bir heyecan yaayacağınız paraşütten atlayıp, tatilinize yeni bir macera dahil edebilirsiniz.

Misafir Yorumları

 • Tatil bitsin istemiyorum… Martı pansiyonda kendinizi evinizde gibi hissedebilirsiniz. Leyla teyze ile Mehmet amca muhteşem insanlar. Ören’ in doğal güzelliğinden hiç bahsetmiyorum. Gelip görmelisiniz…

  Aynur Kamış Arslan
 • Terasında deniz manzaralı kahvaltısı mis 👍 İçten, samimi ve sıcak bir yer…

  Şehmus Buluttekin
 • Kendinizi sicak bir aile ortaminda bulacaksiniz. Mukemmel kahvaltisi ve ev yemeklerini tatmadan gitmeyin.

  Ayhan Yüce
 • Huzur, sessizlik ve muhtesem doga manzarasi. Mavi ve yesil bir arada. Kesinlikle pisman olamazsınız.

  Engin Arslan

Rezervasyon

Erken rezervasyon indirimlerinden faydalanın...