Martı Pansiyon Milas Ören

Ören Sahili

Gökova’nın incisi Ören…

Gökova körfezinin kuzeyinde yer alan Ören beldesi, 15.000 dekar bir alana sahip.. Gökava körfezine akan Kemerdere çayının getirdiği topraklarla verimli, zengin Ören ovası oluşmuştur. Verimli topraklara sahip Ören ovasında narenciye, susam, pamuk, tütün, hububat ve çeşitli meyveler yetiştirilmektedir. Ayrıca zemin tarla balıkçılığına da oldukça uygundur.

Ören beldesinde Akdeniz iklimi egemendir. Yıllık ortalama 2O derece civarındadır. Temmuz ve Ağustos aylarında bu sıcaklık 32 ila 34 dereceye çıkmaktadır. Sıcaklık kışın 10 dereceden aşağıya düşmemekle birlikte, kışın yağışlı ve ılık, yazın ise kurak ve sıcaktır. Deniz sıcaklığı ortalama 22 derece civarındadır.

Ağustos ve Eylül aylarında ise deniz sıcaklığı 24 ile 26 dereceye çıkmaktadır. Kış ve yaz mevsiminde Gökova körfezinden esen Lodos rüzgarı yazın doğal klima işlevini görmektedir.

Misafir Yorumları

 • Kendinizi sicak bir aile ortaminda bulacaksiniz. Mukemmel kahvaltisi ve ev yemeklerini tatmadan gitmeyin.

  Ayhan Yüce
 • Huzur, sessizlik ve muhtesem doga manzarasi. Mavi ve yesil bir arada. Kesinlikle pisman olamazsınız.

  Engin Arslan
 • Terasında deniz manzaralı kahvaltısı mis 👍 İçten, samimi ve sıcak bir yer…

  Şehmus Buluttekin
 • Tatil bitsin istemiyorum… Martı pansiyonda kendinizi evinizde gibi hissedebilirsiniz. Leyla teyze ile Mehmet amca muhteşem insanlar. Ören’ in doğal güzelliğinden hiç bahsetmiyorum. Gelip görmelisiniz…

  Aynur Kamış Arslan

Rezervasyon

Erken rezervasyon indirimlerinden faydalanın...